Здорове

різноманіття

харчування

щодня

Усі ми намагаємось харчуватись правильно та робити фізичні вправи. Однак це не так уже й легко.   Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує споживати від 5 до 9 порцій фруктів і овочів щодня**. Водночас чимало фахівців занепокоєні тим, що фрукти та овочі, які продаються сьогодні у магазинах, не такі поживні, як раніше. Через напружений графік і активний ритм життя близько 75% людей не споживають щоденну рекомендовану норму цих продуктів, у результаті чого у їхньому раціоні утворюється розрив між харчовою потребою і реальним споживанням***.  Навіть якщо ми включаємо у свій раціон фрукти та овочі, для забезпечення належного підтримання здоров'я нам часто бракує їх різноманітності. Що ми можемо зробити?

Дієтичні добавки можуть допомогти заповнити прогалини у нашому раціоні харчування і таким чином забезпечити організму кожного з нас потрібний набір поживних речовин у належних кількостях. Крім того, дієтичні добавки дуже легко включити навіть у найбільш напружений щоденний графік.

** Джерело: Всесвітня організація охорони здоров'я / Організація ООН з продовольства та сільського господарства. «Дієта, харчування і профілактика хронічних захворювань»; звіт спільної експертної наради ВПО/ВООЗ, Женева, Всесвітня організація охорони здоров'я, 2003 р. (серія технічних доповідей № 916).
*** Дж. Н. Холл, С. Мур, С. Б. Харпер, Дж. У. Лінч. «Глобальне розмаїття споживання фруктів та овочів». «Американський журнал профілактичної медицини». 2009 р.: 36(5): с. 402-409.

У нашому

харчуванні

можуть з'являтися

прогалини

Ми прагнемо жити здоровим життям і завжди почуватися якнайкраще. Однак якщо у нашому раціоні утворюються прогалини, наш організм не може повноцінно відтворюватись і залишатись міцним та здоровим. Чому ж споживання належної кількості необхідних для організму різноманітних фруктів і овочів є таким важким завданням?

У сучасному світі існує ціла низка факторів, що перешкоджають досягненню потрібного балансу. Напружений графік, постійні зміни в раціоні харчування та зростаюче споживання напівфабрикатів практично унеможливлюють вживання потрібного асортименту свіжих фруктів і овочів. Зростання рівня забруднювальних речовин і пестицидів та погіршення якості свіжих продуктів харчування, що піддаються транспортуванню на значні відстані, призвели до появи у багатьох експертів значних сумнівів щодо поживної цінності продукції в магазинах. Крім того, релігійні та культурні традиції у харчуванні можуть додатково обмежувати наш вибір продуктів харчування, внаслідок чого досягти потрібного балансу в раціоні стає ще важче.

Всі ми хочемо жити повноцінним життям, однак прогалини у щоденному раціоні можуть стати цьому на заваді. Ми часто їмо на ходу, споживаючи насичену жирами та цукром їжу, і харчові уподобання членів наших родин далеко не завжди дозволяють зробити вибір на користь здорового харчування. Заповнення цих харчових прогалин - це перший крок до підтримання активного і повноцінного життя.

Відчуймо силу

здорового

харчування

Усі ми знаємо, що вітаміни і мінерали посідають важливе місце в нашому раціоні, але чи знаєте ви, що ваш організм просто не може без них функціонувати? Насправді нам потрібні вітаміни та мінерали в невеликих кількостях щодня, аби забезпечити нормальний ріст і розвиток.

Макронутрієнти, як-от вуглеводи і жири, є нашим основним джерелом енергії.  З білків складаються тканини нашого організму, а мінерали надають їм структури та відіграють істотну роль у багатьох процесах обміну речовин. Вітаміни життєво необхідні для нашого здоров'я, їх нестача в раціоні спричинює розвиток багатьох хронічних захворювань.  Наш організм не накопичує водорозчинні вітаміни та чималу кількість мінералів, тому нам потрібно щодня споживати їх у належній кількості, аби наш організм отримував усе необхідне для збереження оптимального здоров'я.   Жиророзчинні вітаміни накопичуються у жировій тканині, однак їх брак у нашому щоденному раціоні може призвести до появи серйозних хронічних захворювань.

Щоб залишатися в належному збалансованому стані, наш організм потребує також чимало інших поживних речовин.  Жирні кислоти омега допомагають підтримувати здоров'я серця, імунну систему і належний обмін речовин.  Наші кістки, мозок і кров отримують найбільше користі від повноцінного комплексу вітамінів, мінералів та антиоксидантів, а система природного захисту організму допомагає зупинити пошкодження його клітин під впливом роботи, забруднення довкілля і стресу.  Вода запобігає зневодненню організму та сприяє регулюванню температури тіла.   Належний баланс поживних речовин у нашому раціоні дозволяє нам отримати більше задоволення від життя і менше хворіти.

Для повноцінного функціонування кожного органа мають забезпечуватись його особливі потреби:

Очі: Вітамін А і каротиноїди допомагають підтримувати зір.

Зуби: Фтористі сполуки сприяють зміцненню зубів, а кальцій необхіден для підтримання їх здоров'я.

Кістки: Кальцій надає кісткам міцності, тоді як вітаміни D і K, фосфор, магній і цинк підтримують їх здоров'я.

Кров: Залізо, фолієва кислота і вітамін B12 сприяють кровотворенню, а вітамін K підтримує функцію згортання крові.

Нерви: Вітамін С, магній і вітаміни групи В, такі як B12, B6, біотин, ніацин, рибофлавін і тіамін, сприяють формуванню нервової системи та беруть участь у її регулюванні.

Тканина, шкіра: Цинк та вітаміни Е і С захищають організм від оксидативного стресу, тоді як вітамін А, рибофлавін, ніацин, біотин і йод підтримують здоров'я шкіри.

М'язи: Вітамін D, магній, калій і кальцій забезпечують нормальне функціонування м'язів.

Клітини: Вітаміни С і Е, хлор, калій і цинк підтримують клітини організму в здоровому стані та сприяють процесу їх відтворення.